Single Result

Sortuj według:

Serum do twarzy

Serum do twarzy to jeden z kosmetyków, który zdecydowanie powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce. Silnie skoncentrowane witaminy, minerały i składniki odżywcze zawarte w lekkiej konsystencji działają cuda! Jak każdy inny kosmetyk, tak i serum do twarzy należy dobrać do potrzeb swojej skóry – można również stosować dwa lub trzy rodzaje serum do twarzy na przemian. Do najpopularniejszych kosmetyków należą: nawilżające serum do twarzy z kwasem hialuronowym oraz rozświetlające serum do twarzy z witaminą C. Ale to nie jedyne rodzaje tego cudownego kosmetyku.

Serum do twarzy – skoncentrowana moc składników odżywczych

Serum do twarzy to kosmetyk, który możemy stosować codziennie lub gdy odczuwamy silną potrzebę nawilżenia lub odżywienia skóry. Należy oczywiście stosować produkt zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej serum zamknięte w butelce z pipetką to produkt do codziennego zastosowania, a serum do twarzy w ampułce do doraźnego podratowania skóry – nie musi to być jednak reguła.

Działanie serum do twarzy uzależnione jest od składników odżywczych:

  • nawilżające serum do twarzy zawiera kwas hialuronowy
  • rozjaśniające serum do twarzy zawiera witaminę C
  • wygładzające serum do twarzy zawiera najczęściej retinol (uwaga: nie stosuje się go latem)
  • ujędrniające serum do twarzy może zawierać koenzym Q10 w skwalanie i witaminę C
  • normalizujące serum do twarzy może zawierać niacynamid

Jak stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy stosujemy zawsze po umyciu skóry twarzy i jej stonizowaniu. Na suchą skórę pipetką nakładamy niewielką ilość produktu i delikatnie wmasowujemy w skórę. Możemy w tym celu użyć rollera do twarzy. Odczekujemy, gdy serum do twarzy wyschnie, a następnie nakładamy krem do twarzy na dzień lub na noc, a następnie olejek do pielęgnacji twarzy. Oczywiście nakładanie serum do twarzy możemy poprzedzić wykonaniem peelingu twarzy i zastosowaniem maseczki do twarzy. Należy jednak pamiętać, że zarówno redukcja naskórka, jak i maseczki znajdują zastosowanie nie częściej niż kilka razy w tygodniu i nie należy wykonywać ich zbyt często.

Wybierając odpowiednie serum do twarzy i regularnie praktykując jego stosowanie, dbamy o skórę twarzy w najlepszy możliwy sposób. Taka pielęgnacyjna rutyna działa kojąco, przeciwstarzeniowo, antyoksydacyjnie, odżywczo i nawilżająco, a dzięki zawartym składnikom aktywnym w poszczególnych kosmetykach, wpisujemy się w największe potrzeby naszej skóry.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – serum do twarzy, które zagości w Twojej kosmetyczce, będzie sprzymierzeńcem w codziennej trosce o piękną i promienną cerę.