Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Peeling do twarzy

Peeling twarzy to jeden z elementów pielęgnacji skóry, niezbędny, aby nasza cera była dobrze oczyszczona i gotowa na działanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Głównym zadaniem oczyszczającego peelingu do twarzy jest więc pozbycie się martwego naskórka, który zalega na powierzchni skóry i blokuje działanie składników odżywczych, witamin i minerałów zawartych w serum do twarzy czy kremie do twarzy na noc i na dzień. Jednak działanie peelingu do twarzy wykracza poza dokładne oczyszczanie – dodatkowym atutem stosowania tego produktu jest delikatne rozjaśnianie skóry oraz redukcja przebarwień, przede wszystkim widocznych blizn potrądzikowych. Oczywiście, aby całkowicie pozbyć się widocznych przebarwień, ostatecznie będziemy musieli udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, jednak regularne stosowanie peelingu do twarzy w sposób znaczący poprawi wygląd naszej cery, rozjaśniając ją i czyniąc bardzo promienną.

Jak działa peeling do twarzy?

Peeling do twarzy usuwa martwy naskórek, zalegający na wierzchniej warstwy skóry. Ilość tego naskórka zależy od rodzaju cery – cera tłusta i mieszana charakteryzuje się grubszą warstwą martwego naskórka, widocznie rozszerzonymi porami oraz ziemistym kolorem oraz nadmiernym wydzielaniem się sebum. Ze wszystkimi tymi problemami poradzimy sobie, stosując odpowiedni peeling do twarzy oraz inne elementy rutyny pielęgnacyjnej. Cera sucha i wrażliwa jest z kolei bardzo delikatna, a ilość zalegającego martwego naskórka jest zdecydowanie mniejsza. Cera normalna rzadko boryka się z problemami skórnymi. W zależności od typu cery, należy stosować inny peeling na twarz i z inną częstotliwością powtarzać zabieg.

Jak wybrać odpowiedni scrub do twarzy?

Aby nasze starania o piękną cerę i młody wygląd przynosiły jak najlepsze rezultaty, należy wybrać odpowiedni peeling do twarzy, kierując się przede wszystkim typem cery. Peelingi do twarzy z drobinkami, czyli peelingi mechaniczne to produkty, po które mogą sięgać osoby z cerą normalną, tłustą i mieszaną. Peeling gruboziarnisty jest najbardziej inwazyjnym scrubem do twarzy, dlatego zarezerwowany jest on wyłącznie dla osób z cerą tłustą. Ale uwaga! Nie służy on cerze trądzikowej. Peeling drobnoziarnisty będzie dobrym rozwiązaniem dla osób z cerą mieszaną i normalną, z kolei peeling enzymatyczny do odpowiedni wybór, gdy mamy cerę suchą i wrażliwą oraz naczynkową, a także trądzikową. Enzymatyczny peeling do twarzy, z naturalnymi enzymami owocowymi, to najdelikatniejszy tego typu kosmetyk. Za ścieranie nie odpowiadają tutaj drobinki, a owocowe enzymy – najczęściej papaina z papai lub bromelainę z papai bądź ananasa. Ciekawym rozwiązaniem jest również peeling gommage, który łączy cechy peelingu ziarnistego i enzymatycznego i będzie dobrym wyborem dla cery normalnej, mieszanej i tłustej.

Jak stosować peeling do twarzy?

Peelingi stosujemy na różne sposoby – w zależności od jego rodzaju oraz potrzeb naszej skóry. Mechaniczny peeling do twarzy nakładamy równomiernie i delikatnie, bez szorowania, pocieramy ruchami kolistymi od centrum do zewnętrznych partii twarzy, omijając okolice oczu. Ponieważ z peelingu ziarnistego powinny korzystać jedynie osoby z grubą warstwą martwego naskórka, można go wykonywać nawet dwa razy w tygodniu. My jednak polecamy jeden zabieg w tygodniu wykonać właśnie takim kosmetykiem, a drugi zarezerwować na peeling enzymatyczny.

W jego przypadku należy zapoznać się z zaleceniami producenta. Najczęściej stosuje się go w formie maseczki – nakłada i czeka około 10 minut, a następnie zmywa letnią wodą. Peeling enzymatyczny nakładamy na suchą skórę i suchymi dłońmi, a następnie zwilżamy dłonie i wykonujemy delikatny masaż. W tym czasie peeling enzymatyczny się aktywuje, zmieniając konsystencję i właśnie w tym momencie pozostawiamy go na skórze na około 10 minut do kwadransa. Osoby z cerą suchą czy wrażliwą mogą skrócić czas stosowania peelingu enzymatycznego.

Peeling twarzy – o czym jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i nasza skóra może nieco inaczej reagować na poszczególne składniki zawarte w scrubach do twarzy. Po nałożeniu peelingu enzymatycznego naturalnym jest odczuwanie lekkiego szczypania, które po chwili ustępuje – jeśli szczypanie to wywołuje dyskomfort lub nie zanika przez cały czas trwania zabiegu, lepiej kosmetyk szybciej zmyć z twarzy.

Ponieważ peeling twarzy jest zabiegiem oczyszczającym i doskonale przygotowującym skórę do wchłaniania substancji odżywczych, warto to wykorzystać, stosując po scrubie maseczkę do twarzy. Po zastosowaniu peelingu, jak i maski, skórze należy się tonizacja, która wyrówna pH.

Osoby z cerą normalną, mieszaną i tłustą mogą wykonywać peeling raz lub dwa razy w tygodniu. Zbyt częste zabiegi podrażnią skórę i dadzą efekt przeciwny do pożądanego. Osoby z cerą suchą i wrażliwą powinny wykonywać peeling twarzy raz w tygodniu lub rzadziej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – peelingi do twarzy dostępne w naszym sklepie to produkty skuteczne i bezpieczne, których stosowanie należy do abecadła pielęgnacyjnej rutyny.